top of page

PROWADNICE ŚLIZGOWE STALIWNE DO PROWADNIKÓW SZTYWNYCH

Prowadnice ślizgowe przeznaczone są do prowadzenia naczyń wyciągowych oraz zabezpieczenia prowadzenia naczyń po prowadnikach sztywnych o przekroju prostokątnym
w urządzeniach wyciągowych, w których układy awaryjnego hamowania wyposażone są
w prowadniki zgrubione, listwy hamulcowe, a naczynia w łapadła. Prowadnice te mogą być stosowane również dla nowszych wykonań naczyń bez łapadeł.

999.png
998.jpg
slizgowa.jpg

Parametry techniczne:

  • Prowadnicę ślizgową stanowi lany korpus ze staliwa konstrukcyjnego niestopowego (węglowego) ogólnego przeznaczenia o wytrzymałości na rozciąganie  Rm min.= 500 MPa. Ukształtowanie korpusu uzależnione jest od rodzaju prowadnicy, odmiany i wielkości.

  • W zależności od szerokości gardzieli prowadnicy – wymiaru k – rozróżnia się osiem wielkości prowadnic ślizgowych od 1 do 8, przystosowanych do standardowych prowadników sztywnych prostokątnych stalowych i drewnianych. Prowadnice ślizgowe obejmują podstawą gardzieli i ściankami bocznymi prowadnik szybowy tak aby zawsze zapewniony był minimalny 40 mm styk boczny z prowadnikiem.

  • Dla prowadnic skrajnych i skrajnych niskich, korpus posiada stopy przystosowane do współpracy z łapadłami, stanowiące oparcie dla chwytaków łapadeł w czasie hamowania naczyń za pomocą łapadeł.

  • Prowadnice skrajne przystosowane są do hamowania naczyń wyciągowych na prowadnikach zgrubionych maksymalną siłą hamowania 265-353 kN w zależności od wielkości prowadnika, przy maksymalnym zgrubieniu prowadnika hamującego 50 mm na stronę.

  • Prowadnice skrajne niskie przystosowane są do hamowania naczyń wyciągowych na prowadnikach zgrubionych maksymalną siłą hamowania 150-180 kN w zależności od wielkości prowadnika, przy maksymalnym zgrubieniu prowadnika hamującego 25 mm na stronę.

bottom of page